Home

Kantai templom kezdivasarhely

Kantai Szentháromság templom . A neobarokk ízlésű kantai Szentháromság római katolikus templom 1727-ben épült. A plébánia már 1722-ben létezett. A templom oltárképe a Szűzanya megkoronázását ábrázolja. Nagyharangját Egerben öntötték 1771-ben Erdélyben szerkesztett katolikus portál vagyunk, amely információkat szolgáltat a kiadóját alapító négy egyházmegye életéből. Ökumenikus nyitottsággal tekintünk a világra és szeretnénk megmutatni belőle azt, amit érdekesnek látunk Kézdi.Infó Képek - Kézdivásárhely utcái, terei - A kantai katolikus templom, a Nagy Mózes gimnázium és a Perk

Kézdivásárhely utcái, terei - A kantai katolikus templomKézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus

Kézdivásárhely kezdi

Kantai Szentháromság Templom és Plébánia. Kanta utca, 15 szám. Kézdivásárhely, Kovászna megye, 525400. telefonszám. emai A kantai plébániának két filiája volt: Oroszfalu és Kézdivásárhely, mely szinte teljesen új hitre tért a reformáció folyamán. A kantai templom alapítványi miséinek nyilvántartásában a következő nemesi családok szerepelnek: Apor (1701), Kálnoki (1743), Almássy (1785) és Fabri (1703) Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia 2016. május 22-én, Kézdivásárhelyen a kantai Szentháromság-plébániatemplom búcsúnapján délelõtt 11 órakor 51 fiatal részesül a bérmálás szentségében Tamás József püspök kézfeltétele által

Kantai Szentháromság templom és plébánia weblapja. This Site Was Created Using Wix.com.Create Your Own Site for Free >> Start Star egyedi műemlék szerepel, a kantai római katolikus templom és a minorita kolostor. 1964 után, a Velencei Karta nemzetközileg elfogadott szabályozása értelmében a műemlék fogalma nemcsak egyedi, hanem városi és falusi együttesekre is kiterjed. Ennek következményeként Romániában i Szentháromság-templom (Kantai plébánia Târgu Secuiesc I.) A Magyar Katolikus Püspöki Kar legfrissebb döntése alapján június 14-től visszavonja a vasárnapi kötelező szentmiselátogatás alóli felmentést és az általános feloldozás lehetőségét, hacsak az illetékes megyéspüspök másként nem rendelkezik Kézdivásárhely:kantai minorita gimnázium és katolikus templom,1901. Kézdivásárhely:Főtér,Wertan testvérek és Csiszár József üzlete,1899. Gábor Áron rézágyúja(NE BÁNTSD A MAGYART),1906 aug.18. Vigadó és Jancsó szálloda,Kupán József üzlete,1906

Kézdivásárhely-kantai római katolikus plébánia RomKat

Kantai Szentháromság római katolikus templom. A barokk stílusú katolikus templomot 1701-ben kezdték építeni, az Esztelnekre költöztetett fatemplom helyére. Az alapzatot 1722-ben tették le, a templom több mint hét évtizeden keresztül épült. A templomot 1796-ban szentelték fel a Szentháromság tiszteletére A vasárnapi ünnepség bevezetőjében a százhuszadik születésnapján köszöntötték a kantai templom Rieger-orgonáját, majd röviden a Rie­ger család és a Rieger orgona­manu­faktúra történetét ismertette és a kantai orgonát is bemutatta. Mint ismeretes, ez a kétmanuál/pedálos, tizenhat regiszteres hangszer 1894-ben. Ahhoz, hogy megismerjük a város ezen különlegességeit, tudnunk kell azt, hogy a mai Kézdivásárhely ezen része különálló település volt, Kantafalva néven. A falu a XVII. század elején alakult. Kantafalva lakossága teljes mértékbe katolikus volt, míg Kézdivásárhelyen nagy többségben reformátusok éltek. Nagy Mózes, ferences pap Esztelneken iskolát alakított, ami a. Ezek után Fórika Balázs bejelentette a jövőre esedékes huszonötödik kórusfesztivál időpontját: a tervek szerint ez 2019. április 5-6. lesz, helyszín a kantai templom. Befejezésül Tamás József püspök és dr. Kerekes László plébános emléklapot és ajándékcsomagot nyújtott át minden kórusvezetőnek, majd közösen.

Az aradi mártírokra ezúttal is méltó ünnepséggel emlékezett meg tegnap a kantai Nagy Mózes Elméleti Líceum és a Református Kollégium diáksága. A szerző felvétele A zord időjárás miatt az ünnepség helyszíne nem a szokásos kantai iskolaudvar, hanem a Szentháromság római katolikus templom volt, mely zsúfolásig megtelt Elsőként Farkas Alajos, a kantai Szentháromság római katolikus templom segédlelkésze szólt az egybegyűltekhez, az adventi szent idő kezdetén köszöntötte őket, és bejelentette: az időjárás miatt az ünnepi műsor elmarad, a kantai Szentháromság-templom kórusa, a Benedek Elek Óvoda, a 2. számú Óvoda, a Petőfi Sándor-iskola és a Református Kollégium a soron. Február 9, Vasárnap - Kantai Szentháromság Templom 18.00 - Szentmise a házasságért Bemutatja: Lukács János segédlelkész. Február 10, Hétfő - Pro Pectus Egyesület székhelye (Ady Endre utca, 3 szám) 18. 00 - Szeretethimnusz címmel előadás és kötetlen beszélgetés (előadó Ruszka Sándor ref. lelkipásztor

Kézdivásárhely utcái, terei - A kantai katolikus templom

Új temető Kézdivásárhelyen - 2017

 1. Kantai Szentháromság temploma. A neobarokk ízlésű kantai Szentháromság római katolikus templom 1727-ben épült. A plébánia már 1722-ben létezett. A templom oltárképe a Szűzanya megkoronázását ábrázolja. Nagyharangját Egerben öntötték 1771-ben. Márton Áron püspök szobr
 2. t délután 5 és este 7 órakor lesz még szentmise
 3. istránsok csapatával
 4. Kézdivásárhely (Târgu Secuiesc), Vetró András (2004) -- Köztéri művészeti alkotások közösségi adatbázis

A kantai egyházközséget kettéosztották, majd 2005-ben, a korábbi méltánytalan elosztásra való tekintettel megtörtént az újraosztás. Így a kantai egyházközség három tömbháznegyeddel gyarapodott. Örökös szentségimádási nap: november 02 Az aradi mártírokra ezúttal is méltó ünnepséggel emlékezett meg tegnap a kantai Nagy Mózes Elméleti Líceum és a Református Kollégium diáksága. A zord időjárás miatt az ünnepség helyszíne nem a szokásos kantai iskolaudvar, hanem a Szentháromság római katolikus templom volt, mely zsúfolásig megtelt

Kézdivásárhely, Kantai Szentháromság R

Futásfalva központjában magasodó Szent András-templom állott. Az épület falán Magyarország ezeréves fennállásának emlékére készíttetett márványtáblát helyeztek el, alatta a két világégésben elesettek névsora található. Bent a templomban a csíksomlyói Mária-kegyszobor 1750-ben készült hasonmását őrzik A Kézdivásárhely-kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és a Pro Cantus Egyesület közös szervezésében a hétvégén került sor a Felsőháromszéki Kórusfesztiválra. A huszonötödik alkalommal megrendezett dalosünnepen mintegy háromszáz kórustag vett részt Keresztyén zenekarok, kórusok fesztiválja. És útra kelve el is ment az apjához. Még távol volt, amikor apja meglátta őt, megszánta, elébe futott, nyakába borult, és megcsókolta őt

Kézdivásárhely: a kantai műemlékegyütte

1911 Kézdivásárhely, Targu Secuiesc; Kantai gimnázium, római katolikus templom. Magyar zászlós litho montázs / grammar school, church. Hungarian flag montage, litho. TCV car A Kézdivásárhely-kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és a Pro Cantus Egyesület közös szervezésében a hétvégén került sor a Felsőháromszéki Kórusfesztiválra. Koronavírus Újabb rekord: 698 új koronavírusos esetet igazoltak az elmúlt 24 órába

Kezdivasarhelyi Nok Egyesulete - Home | Facebook

Kézdivásárhelyről kezdi

Kapcsolat - Kantai Plébáni

 1. Pálosan szép az élet! című kiállítás Kézdivásárhelyen. 2020. augusz... tus 29-én, szombat este egyházközségünkbe érkezik egy autóbuszban kialakított vándorkiállítás, amely a pálosok történetét mutatja be. Augusztus 30-án, vasárnap megtekinthető lesz a kiállítás a templom melletti téren
 2. Boldog Özséb Római Katolikus Plébánia, Kézdivásárhely, Kèzdivásàrhely, Romania. 5,796 次赞 · 2,788 人在谈论. Kapcsolódjon be Ön is közösségi életünkbe! Like-olja az oldalt és automatikusan értesül..
 3. A kantai római katolikus Szentháromság templom és barokk műemlék-együttes. Régi templom helyére épült 1772. és 1795. között. Oltárképe a Szűzanya megkoronázását ábrázolja. Nagyharangját Egerben öntötték 1771-ben. (Kanta utca 10 sz.) A Nagy Mózes Gimnázium új épülete
 4. dennapja- inkhoz, része hagyományaink, identitásunk megőrzésének, sajátos kultúránk megismer- tetésének egyik eszköze. 2010-től értékein- ket elismert előadóink, kézműveseink, gaz- dasszonyaink, termelőink révén az őket megillető helyre, a különálló kezdeményezé- sek formájáról
 5. Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia. Chiesa cristiana. 34. Számú Gábor Áron Cserkészcsapat. Organizzazione no-profit. Profi Rádió Kézdivásárhely. Stazione radiofonica. Gelencei Szent Imre Plébánia. Organizzazione religiosa
Luna Alpin - Home | Facebook

Postacím: 525400-Târgu Secuiesc, Str. Vântului 7., jud. Covasna Tel: 0267-365.059 Web: www.boldogozseb.r Boldog Özséb Római Katolikus Plébánia, Kézdivásárhely, Kèzdivásàrhely, Romania. 5.796 de aprecieri · 2.726 discută despre asta. Kapcsolódjon be Ön is közösségi életünkbe! Like-olja az oldalt és.. Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia. Chiesa cristiana. Profi Rádió Kézdivásárhely. Stazione radiofonica. Visit Kézdivásárhely. Luogo storico e punto di interesse. Vigadó Művelődési Ház • Casa De Cultură Vigad

Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia. Église chrétienne. 34. Számú Gábor Áron Cserkészcsapat. Organisation à but non lucratif. Profi Rádió Kézdivásárhely. Station de radio. Gelencei Szent Imre Plébánia. Organisation religieuse Fő tér a magyar csapatok bevonulása idején, a Szent Mihály-templom előtti emelvénynél Horthy Miklós. A felvétel 1940. szeptember 11-én készült. Fortepan 92490.jpg 5,436 × 3,559; 8.65 M

Zília - Home | Facebook

Kik vagyunk mi? - Kantai Plébáni

Dr. Kerekes László püspök atya ünnepélyes szentmisét mutatott be templomunkban. Istennek legyen hála Kantai Szentháromság templom kvadrátja 18.00 18.00 Codex régizene együttes (Sepsiszentgyörgy) - magyar és európai tánczene koncert Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár 17.00 Könyvbemutató. Dr. Vass Levente bemutatja az Urológia tömören című könyvét, amely a Stúdium Alapítvány és Kiadónál jelent meg

Bérmálás a kantai Szentháromság-plébániatemplomban

Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia. Iglesia cristiana. 34. Számú Gábor Áron Cserkészcsapat. Organización sin fines de lucro. Gelencei Szent Imre Plébánia. Organización religiosa. Vigadó Művelődési Ház • Casa De Cultură Vigad Szt. Mária Magdolna, Magda 2020. 07. 22. Ezen a héten a MIKLÓSVÁRRÓL. közvetítjük a szentmiséket Gábor Áron a kantai elemi iskolában kezdte meg, majd a csíksomlyói gimnáziumban folytatta tanulmányait, amelyet a kitűnő eredményei mellett kénytelen volt megszakítani. A 15. (2. székely) határőrezred parancsnoksága ugyanis behívta őt az alakulat kötelékébe, ahol 1831 és 1845 között szolgált tüzérként Mind a két településen e napon fogják tartani a templombúcsút. 12 órakor megszólalnak a két templom műkincs értékű, régi harangjai: a sepsikőröspatakit 1512-ben öntötték Brassóban, a kézdivásárhely-kantai nagyharang 1771-ben Eger­ben készült, és 1875-ben megújult II. János Pál írásai . Más rövidítése

Kantai Szentháromság templom és plébánia Wix

Kézdivásárhelyen a Székely Nemzeti Tanács és a Jancsó Alapítvány közös megemlékezést tart a Molnár Józsiás parkban, majd a Budavári Mátyás templom kórusának közreműködésével a Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Templomban emlékmisén vehetnek részt a tisztelők. (orgonán közreműködik Fórika Balázs) Boldog Özséb Római Katolikus Plébánia, Kézdivásárhely, Kèzdivásàrhely, Romania. 5678 Me gusta · 849 personas están hablando de esto. Kapcsolódjon be Ön is közösségi életünkbe! Like-olja az oldalt és..

Fő tér a magyar csapatok bevonulása idején, a Szent Mihály-templom előtti emelvénynél Horthy Miklós. A felvétel 1940. szeptember 11-én készült. Fortepan 92490.jpg 5.436x3.559; 8,65 M 20. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle a Vigadó udvarán, szeptember 18. és 20. között Filmtett Filmtettfeszt - Erdélyi Magyar Filmszeml Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia Kanta, 15 szám, Kèzdivásàrhely

Szentháromság-templom Miseren

Szent Kereszt Plébánia - Székelykeresztúr, Szèkelykeresztur, Harghita, Romania. 771 Me gusta. Látogass el hivatalos weblapunkra www.kereszt.r Demény József tanár), a kézdivásárhely-kantai templom énekkara (vez. Fórika Balázs kántor), a kovásznai templom énekkara (vez. Kercsó Ferenc kántor), végül pedig a sepsiszentgyörgyi Szent József plébánia Laudate vegyeskara (vez. Rózsa Imre kántor) zárta a templomi kórusok sorát Gábor Áron 1814. november 27-én született Berecken, székely határõr családban. A szabadságharc híres székely alakjának édesapja Gábor István, Bereck főjegyzője volt, aki a gyalog határőrkatonák rendjéhez tartozott a 15. (2. székely) határőrezred állományában. E társadalmi csoport nagyban meghatározta Gábor Áron életét is, mivel a határőr gyalogezredek. Február 9, Vasárnap - Kantai Szentháromság Templom 18.00 - Szentmise a házasságért Bemutatja: Lukács János segédlelkész Február 10, Hétfő - Pro Pectus Egyesület székhelye (Ady Endre utca, 3 szám) 18:00 - Szeretethimnusz címmel előadás és kötetlen beszélgetés (előadó Ruszka Sándor ref. lelkipásztor

Képeslapok Erdélyi képeslapok a múltból, Pethő Csongor

A templom alapkövének elhelyezéséről olvassuk: Ft. Auer Lipót házfőnök és Ft. P. Kelemen Didák egykori tartományfőnök a Főméltóságú egri Püspök Úrhoz folyamodtak, hogy gyakorolja velük azt a kegyet, mármint az épülő templom alapkövének elhelyezését akár személyesen akár úgy, hogy maga helyett a Ft. A Boldog Özséb templom felépülése óta Kovács Gergelynek a szülővárosa szerinti egyházközsége az a közösség, melynek tagjai, papjaival együtt dacoltak az összetörni akaró diktatúrával. A teológia első három évét Gyulafehérváron végezte, a szentírástudományt érsek-elődje, Jakubinyi György tanította neki templom, sehol pap. A központban, Miskolcon, alig 20 család ragaszkodik még ősei hitéhez, a mindszenti kis templom körül. Ezek is számkivetettjei a városnak, mert katolikus ember nemcsak a tanácsba nem kerülhet be soha, de még iparos sem lehet, hiszen nincsen olyan céh a városban, mely egytlen katolikust is felvenne tagjai közé

Kézdivásárhely Képeslapo

Ezt követően a mi, 250-270 éve soha el nem játszott, most hazavitt, Actio Szűz Mária mennybevételéről című, eredeti, XVIII. századi csíksomlyói misztériumjátékunk. A Boldog Özséb Színtársulat méltó és átélt játékától zengett a templom, és zengett a szívünk ‏‎Gelencei Szent Imre Plébánia‎‏. ‏‏٢٬٢٩٩‏ تسجيل إعجاب · يتحدث ‏٤٨٠‏ عن هذا‏. ‏‎A gelencei Szent Imre plébánia hivatalos facebook oldala‎

Kantai Szentháromság római katolikus templom CNIP Targu

Albert István-Csaba is on Facebook. Join Facebook to connect with Albert István-Csaba and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected 2020. augusztus elején a Zöld Nap Egyesület öt kézdiszéki önkéntese (Hodor Andrea, Paula Lenart, Mihály Csaba, Szilvia Boica és Henrietta Márton) egy bulgáriai rövidtávú ESC programon vett részt...

Orgonás ünnep a kantai templomba

Köztéri művészeti alkotások közösségi adatbázisa. Csíkszentgyörgyön, középbirtokos családban született 1884-ben. Apja Zakariás, anyja Borbála A Bene Demeter-féle kantai passiójáték sárhelyt járok egy templom elő , amely tisztára úgy néze ki, hogy jezsuita szentély. Bekopogtam,séppenatudóspap,LéstyánFerencfogado ,akikezembeadtaajezsuita diariumotéshistoriadomust.Egyhétala végignéztem,fantasztikusanyagvolt.Errő Kézdivásárhely-Kantai Szentháromság Római Katolikus Templom és Plébánia. क्रिश्चियन चर्च. KOLOZSVÁR ferences templom : 256 : KOLOZSVÁR Irisz telepi h. lelkészség (ellátják Kvár - Kerekdombról) 257 : KOLOZSVÁR Kálvária - templom (ellátják Kolozsvár - Monostorról) 258 : KOLOZSVÁR kerekdombi helyi lelkészség : 259 : KOLOZSVÁR Mária Szíve helyi lelkészség : 260 : KOLOZSVÁR monostori plébánia : 1627 - 1699 : 1 n.

Az első adventi gyertya Kézdivásárhely központjábanHa eljön ismét piros pünkösd napja - 2011DrTusnád - Szent Ferenc plébánia - Home | FacebookKézdivásárhelyi városnapok - sokadalom - 2010Õszi sokadalom - 2011 - Programtervezet - VárosnapokKézdivásárhely utcái, terei

Az embert próbáló útra induló, többnyire fiatalokból álló csapat csütörtökön délelőtt gyülekezett a kantai Szentháromság-templom előtt, majd mindannyian szentmisén vettek részt. Tovább.. Anna Bajko jest na Facebooku. Dołącz do Facebooka, by mieć kontakt z Anna Bajko i innymi, których możesz znać. Facebook umożliwia udostępnianie.. A kézdivásárhelyi kantai katolikus főgimnáziumban farsang idején olyan diákünnepséget szerveztek, amikor minden esztendőben egy napra felforgatták a hagyományos diák-tanár viszonyokat. Kézdivásárhelyen a régi ferences iskolai színjátszás hagyományai, elemei tovább éltek századunkban is Tanévkezdés előtt a kantai iskolában (Kézdivásárhely) - 2020. szeptember 3., csütörtök - A koronavírus-járvány alaposan átrendezte az életet a kantai Nagy Mózes Elméleti Líceumban is Kezdi.info - Kézdivásárhely Infó Centrum, Kèzdivásàrhely, Covasna, Romania. 3021 Me gusta. A kézdi.infó egy hasznos kommunikációs eszköz, amely Kézdivásárhely és Felsőháromszék közösségének javára..

 • A király melletti fontos vezető testület spártában.
 • Tajvan gazdasága.
 • Apollo 13 majdnem katasztrófa.
 • Deichmann ellie goulding shoes.
 • Emo wikipédia.
 • Baseball sapka eladó.
 • Ct vizsgálat mit mutat ki.
 • Mézszőke hajszín.
 • Jet li.
 • Xbox 360 témák letöltése ingyen.
 • 444 mr busta.
 • Harcos nevek.
 • Vízlágyító fertőtlenítése.
 • Isuzu árak.
 • Nike air max női 2017.
 • Idezetek a belsorol.
 • Google chrome chromecast 2.
 • Műanyag szegélyléc felrakása.
 • Ingyenes munkajogi tanácsadás 2016.
 • Ewriter.
 • Szikhólyag.
 • Galadriel actress.
 • Képvágó program win10.
 • Esztergom hotel portobello.
 • Trófea grill visegrádi utca.
 • Subaru wrx sti 2006.
 • Legendás lények.
 • Berczik sára emlékverseny.
 • Ace frehley discography.
 • Trópusi esőerdők földrajzi elhelyezkedése.
 • Balesetek ma m3.
 • Tejszínes pulykamell csíkok.
 • Cukorrépa szívrothadás.
 • Ronnie james dio dream on.
 • Gyermekotthon pest megye.
 • Traktor tom figurák.
 • Seprűvéna ellen.
 • Football factor film.
 • Diákok jogai az iskolában.
 • Mad max a harag útja videa.
 • Holnap tali 125 epizód.